Skontaktuj się z nami
HOBART GmbH
Robert-Bosch-Straße 17
77656 Offenburg
+49 781 600-0
+49 781 600-2319

Mapa
Area Sales Manager
Kontakt
Porównanie produktów
Porównaj produkty teraz


Lista porównania
HOBART

ITW przeznacza 1 milion dolarów na rzecz Ukrainy i wstrzymuje działalność w Rosji


Los mieszkańców Ukrainy poruszył również koncern macierzysty firmy HOBART – Illinois Tool Works. W celu zwalczania kryzysu humanitarnego amerykańskie przedsiębiorstwo przeznacza 1 milion dolarów na rzecz różnych organizacji pomocowych i jednocześnie rozpoczyna wewnętrzną akcję zbiórki na całym świecie. ITW ogłasza również wstrzymanie na razie swojej działalności w Rosji.

Offenburg, Niemcy — firma macierzysta do której należy firma HOBART, Illinois Tool Works, zainicjowała zbiórkę darowizn, zapraszając około 45 000 własnych pracowników do przekazywania darowizn na rzecz Ukrainy. ITW ogłasza, że zarząd podwoi zebraną kwotę, i    już teraz przeznacza 1 milion dolarów dla organizacji dobroczynnych.

Należą do nich Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża, fundusz United Way Worldwide „Zjednoczeni dla Ukrainy” oraz fundusz UNICEF „Dzieci w Ukrainie”. Organizacje te zajmują się dostarczaniem natychmiastowej pomocy potrzebującym oraz zapewnieniem środków niezbędnych do życia.

ITW zawiesiło dostawy do Rosji
Podobnie jak wiele innych przedsiębiorstw, Illinois Tool Works zamraża swoje relacje handlowe z Rosją w związku z militarną agresją tego kraju. „Podobnie jak wielu z Was, jesteśmy zszokowani i zasmuceni wydarzeniami, które miały miejsce na Ukrainie w ciągu ostatnich kilku tygodni. Dołączamy do globalnej społeczności, potępiając niesprowokowaną militarną agresję Rosji wobec Ukrainy i jej obywateli. Chociaż ITW nie prowadzi żadnej działalności ani nie posiada pracowników na Ukrainie, oferujemy nasze szczere wsparcie naszym kolegom w ITW o ukraińskich korzeniach na całym świecie, a zwłaszcza tym, których przyjaciele i członkowie rodzin zostali bezpośrednio dotknięci tą tragedią. W odpowiedzi na zaistniałą sytuację zawiesiliśmy do odwołania wszystkie wysyłki produktów ITW, bezpośrednio lub pośrednio, do całej Rosji oraz cały import z Rosji. Mamy około 160 pracowników zespołu ITW w Rosji, którzy nie mają nic wspólnego z zaistniałą sytuacją i będziemy nadal zapewniać im wynagrodzenie i inne świadczenia tak długo, jak będziemy mogli", mówi Scott Santi, prezes i dyrektor generalny ITW.

Firma Illinois Tool Works, do której należy od 23 lat producent zmywarek HOBART , która została założona w 1912 r. i jest bardzo różnorodnym koncernem, produkującym różne elementy mocujące i komponenty, urządzenia i materiały eksploatacyjne oraz produkty specjalne. Do portfolio produktów należą m.in. systemy i artykuły dla użytkowników oraz opakowania przemysłowe, urządzenia elektryczne i spawarki. Firma ITW z siedzibą w Glenview w stanie Illinois zatrudnia ponad 45 000 pracowników w 53 krajach świata.

Informacje o firmie ITW można znaleźć na stronie www.itw.com

Udostępnij
Kontakt z firmą Hobart dla prasy
Robert-Bosch-Straße 17
77656 Offenburg
+49 781 600-1182
+49 781 600-1189
Skontaktuj się z nami
Pliki do pobrania
press image (jpg)
top