Skontaktuj się z nami
HOBART GmbH
Robert-Bosch-Straße 17
77656 Offenburg
+49 781 600-0
+49 781 600-2319

Mapa
Area Sales Manager
Kontakt
Porównanie produktów
Porównaj produkty teraz


Lista porównania
HOBART

Firma HOBART wspomina swoją 125-letnią historię sukcesu

125 lat historii sukcesu firmy HOBART odzwierciedla tradycję i innowacje


Siła innowacji stanowi jeden z centralnych czynników sukcesu globalnego producenta techniki zmywania, który w ten sposób rozwinął się do międzynarodowego przedsiębiorstwa. Dzisiaj firma HOBART jest liderem na światowym rynku przemysłowej techniki zmywania i w tym roku na wszystkich kontynentach świętuje 125 lat istnienia. Przy tym tradycja i innowacja stanowią szczególną symbiozę.

„Już od dziesięcioleci nasze maszyny są symbolem jakości, wydajności i niezawodności. To cechy, które są głęboko zakotwiczone w DNA naszego przedsiębiorstwa”, mówi Axel Beck, który odpowiada za obszar biznesowy Food Equipment koncernu macierzystego HOBART Illinois Tool Works. Firma HOBART od ponad 20 lat należy do amerykańskiego przedsiębiorstwa ITW i zalicza się dzięki temu do najbardziej znanych i odnoszących największe sukcesy marek centrali, która produkuje i sprzedaje najróżniejsze produkty w obszarze Food Equipment.

Axel Beck jest jednocześnie jednym z trzech dyrektorów zarządzających firmą HOBART i od ponad 30 lat pracuje u specjalisty techniki zmywania. Był on świadkiem osiągania wielu kamieni milowych. Zalicza się do nich zaprojektowanie technologii premium PREMAX, w stosunku do której firma HOBART posiada ponad 100 patentów. „Wprowadzenie naszej linii PREMAX wyznaczyło nowe standardy w branży i umożliwiło oszczędność ponad 50% wody”, tłumaczy Beck.

Firma została założona w 1897 r. w Ohio (USA), dokładnie 30 lat później w Hamburgu powstał pierwszy oddział w Niemczech. Obecnie firma HOBART zatrudnia na całym świecie 6900 pracowników – ok. 1100 z nich pracuje w Niemczech. Wraz z przejęciem działu zmywarek firmy K. Martin w Offenburgu w roku 1960 producent techniki zmywania rozpoczął produkcję również w Niemczech. Na początku XXI w. całe zarządzanie i produkcja zostały przeniesione do Elgersweier – dzielnicy Offenburga. W dziale badań i produkcji realizowane są ambitne pomysły: takie jak zmywanie bez wody. „Nasi inżynierowie w Niemczech i w USA nie tylko opracowali serię PREMAX, lecz także np. rozwiązanie Two-Level-Washer lub wbudowane suszenie w zmywarce podblatowej – co stanowi unikatowe rozwiązania na rynku. Codziennie pracujemy nad tym, aby dalej optymalizować nasze produkty i jeszcze bardziej ułatwiać życie naszych klientów poprzez nasze innowacje”, wyjaśnia Manfred Kohler, dyrektor zarządzający działu dystrybucji, produkcji i rozwoju.

Na rekordowym kursie
Firma HOBART tworzy wspólnie z innymi międzynarodowymi spółkami siostrzanymi interdyscyplinarne zespoły, które zajmują się badaniem nowych technologii, potrzeb klientów i trendów na rynku. Ponadto globalną sieć tworzą inżynierowie ds. badań i rozwoju oraz zespoły marketingowe, które identyfikują wymagania klientów na wszystkich kontynentach. „Aż do rozpoczęcia pandemii koronawirusa mogliśmy pochwalić się 19 rekordowymi latami z rzędu. Istnieje tylko kilka firm, którym się to udało”, dyrektor zarządzający Silvio Koch cieszy się z wcześniejszych sukcesów.

Ostatnie kamienie milowe
Stale dążąc do sukcesu i rozwoju, firma HOBART cały czas zwiększa swoją produkcję i liczbę pracowników. W 2011 r. wraz z budową centrum badawczego w Offenburgu i związanym z tym rozszerzeniem działu badań i rozwoju firma zrealizowała kolejny kamień milowy. W międzyczasie firma HOBART stała się nie tylko liderem innowacji w sektorze techniki zmywania, ale także uznanym producentem techniki gotowania, przygotowywania potraw i utylizacji odpadów. Zawsze z zamiarem znalezienia rozwiązań, które pozwolą na ciągłe zmniejszanie zużycia zasobów przy jednoczesnej ochronie środowiska.

Prawie dwa lata temu podjęto kolejny duży krok, rozbudowując zakład projektowo-produkcyjny w Offenburgu-Elgersweier: Od teraz HOBART ma do dyspozycji kolejne 12 000 metrów kwadratowych, na których produkuje swoje maszyny. „Również w przyszłości pozostaniemy wierni naszej wizji „zmywania bez wody” i nie ustaniemy w dążeniu do optymalizacji naszych maszyn pod względem zużycia wody, środków chemicznych, energii elektrycznej i nakładu pracy. Nasza wiedza połączona z naszą ciągłą koncentracją na korzyściach klienta krok po kroku przybliży nas do realizacji naszej wizji”, wyjaśnia Beck.

Udostępnij
Kontakt z firmą Hobart dla prasy
Robert-Bosch-Straße 17
77656 Offenburg
+49 781 600-1182
+49 781 600-1189
Skontaktuj się z nami
top